W okolicy
W najbliższym sąsiedztwie Ostrowa i Karwi będą mieli Państwo możliwość zwiedzenia i poznania wielu ciekawych miejsc. W końcu urlop nad morzem to nie tylko słońce i plaża. Willa Zacisze otoczona jest pięknym lasem. Zapraszamy Państwa na ścieżki leśne oraz ścieżki rowerowe do wycieczek rowerowych. W odległości ok. 2 km w lesie jest położone piękne jeziorko.
Pobrzeże Kaszubskie, najbardziej na północ ku Morzu Bałtyckiemu wysunięty skrawek Kaszub, charakteryzuje się wyjątkowym bogactwem form kształtujących krajobraz.
Pomiędzy pradolinami rzek, które stanowią dziś depresyjny obszar malowniczych przybrzeżnych łąk i błot, w sąsiedztwie Mierzei Helskiej, wznoszą się na kilkadziesiąt metrów ponad poziom morza piaszczyste kępy. Wysoczyzny te od wieków zamieszkiwane były przez ludność trudniącą się rybołówstwem i rolnictwem. Na jednej z takich kęp, będącej niegdyś wyspą otoczoną karwieńskimi i bielawskimi błotami, tuż przy ujściu rzeki Czarna Wda, kaszubscy osadnicy wznieśli prawdopodobnie w XIV stuleciu wieś Ostrowo, lokowaną na prawie polskim w 1412 roku, "od Pucka [stolicy powiatu] 2 mile przy morzu".
Wieś widoczna jest z drogi wojewódzkiej nr 215, której szlak wiedzie z Władysławowa do Krokowej.
W niewielkim oddaleniu, na wschód od Ostrowa, na przestrzeni kilkudziesięciu lat powstała Jastrzębia Góra. Od zachodu rozbudowała się w zawrotnym tempie Karwia, niewielka niegdyś osada rybacka.
W ich sąsiedztwie, Ostrowo pozostało przez cały rok swoistą wyspą spokoju.
W okresie od czerwca do września dziennie przebywa tu tysiące turystów. Ta nadmorska miejscowość znana jest ze znakomitej bazy noclegowej, o zróżnicowanym standardzie oraz przyjaznych cenach usług. W sezonowych barach i smażalniach zjeść można wyśmienitą rybę , a po wielu godzinach spędzonych na szerokiej, piaszczystej, nadbałtyckiej plaży, warto wybrać się na spacer, bądź wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.
- Przylądek Rozewie Swą szczególną sławę miejsce to zawdzięcza latarni morskiej imienia Stefana Żeromskiego, która zbudowano w XVII w. W budynku latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa Morskiego utworzone w latach 60-tych, jako filia Centralnego Muzeum Morskiego.
- Groty Mechowskie Formy typu krasowego w osadach wolnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia. Jaskinia stanowi pomnik przyrody nieożywionej. „Groty Mechowskie to najmniejsza podziemna trasa turystyczna w Polsce, za to jedyna tego typu jaskinia na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia. Odkryta przypadkowo w 1818 roku była kilkakrotnie zasypywana i odsłaniana.
- Pałac Below Mały Pałac, ale z tak ciekawą historią został przebudowany, aby służyć hotelem i restauracją. Idylliczne położenie nad jeziorem w samym środku Kaszub, otoczonego licznymi lasami i polanami, a także niedaleko morza Bałtyckiego, umożliwia Państwu relaks, kojenie się ciszą i długie spacery wśród tak pięknej przyrody i natury.
- Zamek w Krokowej Zamek w Krokowej to perełka architektoniczna o bogatej historii i niezwykłej atmosferze. W jego wnętrzach znajdą Państwo stylowy hotel, którego goście chwalą sobie piękny wystrój, spokojne otoczenie oraz fachową i miłą obsługę. Zamek jest otoczony parkiem - niegdyś chlubą Hrabiny Luizy von Krockow, dziś w części rekonstruowanym.
- Zamek Rzucewo Dziewiętnastowieczny Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie stanowi niewątpliwą atrakcję zarówno ze względu na malownicze położenie na zachodnim brzegu Zatoki Puckiej, jak również na bogatą historię regionu. Romantyczny urok Rzucewa, nad którym unoszą się duchy dawnych właścicieli: Wejherów, Radziwiłłów, Sobieskich, Przebendowskich, Keyserlingków i von Belowów przyciąga ludzi z wyobraźnią.